Dla dzieci

Wiemy jak to jest pojechać z dziećmi na wczasy.. Żeby choć troszkę się zrelaksować trzeba zająć czymś najmłodszych. Szczęśliwe dzieci to zadowoleni rodzice – a na tym zależy nam najbardziej. Dokładamy wszelkich starań by nasz ośrodek kojarzył się z wypoczynkiem i dobrą zabawą.

Specjalnie na letnie upały przygotowaliśmy dużą piaskownicę „plażę” znajdującą się tuż przy górskim potoczku. Dzieciaki uwielbiają tworzyć zamki i fortece, tunele zalane wodą, W każdej chwili można pobiec napełnić wiadereczko lub zamoczyć stópki, wybudować tamę itp. Aktualnie na piaskownicy ustawiliśmy drewniany stoliczek i taboreciki z pniaczków. Z myślą o najmłodszych powstała też drewniana barierka wzdłóż piaskownicy, by uniemożliwić dzieciaczkom upadek ze skarpki. Zawsze jest tu mnóstwo zabawek więc nie ma mowy o nudzie. Zapewniamy, że dzieciaki będą chciały spędzić w tym miejscu długie godziny a i opiekunom się spodoba.

Przy altanie z grillem postawiliśmy huśtawki by zapewnić dzieciakom rozrywkę a rodzicom spokój podczas przygotowywania posiłku. Świetnym pomysłem jest też rozpalenie ogniska. Duża huśtawka jest ustawiona ‘strategicznie’ z widokiem na cały plac rekreacyjny oraz piaskownicę, więc można się zrelaksować i doglądać dzieciaki

Nasza trampolina ma 500 cm średnicy. Dzieciaki ją uwielbiają i nie trzeba ich zachęcać do zabawy… a Was?
„Ćwiczenia na trampolinie poprawiają sprawność fizyczną.
Wzmacniają organizm, poprawiają kondycję, zwalczają stres.
Wpływają korzystnie na każde partie mięśni, serce i płuca.
Dzięki podskokom w czasie 45 minut spalimy blisko 800 kalorii”

Przed nowymi domkami przygotowaliśmy drugi drewniany plac zabaw z huśtawkami, platformą ze zjeżdżalnią i mostkiem, piaskownicą oraz trampoliną.

Starsze dzieciaki prócz placu rekreacyjnego z boiskiem do badmintona i bramki do piłki ręcznej mają do dyspozycji rowerek wodny nad Dużym Stawem. Śmiało można przywieźć ze sobą dmuchaną łódkę czy kajaczek. Dobra zabawa gwarantowana. Proszę tylko pamiętać, że staw jest głęboki (nawet 2m) po jednej stronie.

Obcowanie z naturą to niezwykła atrakcja dla osób w każdym wieku. W Uroczysku mamy wspaniałe warunki do obserwacji przyrody. Nad stawem salamandry, traszki, żabki, ważki, czaple, bociany.. kiedyś można było zobaczyć tu także bobry a nawet żubry!!

W naszej zagrodzie spotkacie nasze cztery sympatyczne klaczki (wiosną możliwe, że będzie źrebaczek), kucyka Maciusia, owce czarnogłówki, owce kameruńskie oraz alpaki.

Wczesną wiosną wypuszczamy malutkie owieczki do zagrodzenia. W tym roku dzieciaki miały okazję karmić milusińskich mlekiem z butelki. Jeden baranek tak przyzwyczaił się do dokarmiania, że na widok człowieka oddzielał się od stada i biegł do bramki becząc i prosząc o jedzonko – dzieci były zachwycone!

Kolejną atrakcją są nasze psy pasterskie – kangale. Ogromne psiska ale o bardzo łagodnym usposobieniu. Latem będzie można zobaczyć je w zagrodzeniu z końmi i owcami lub w sadzie przy naszym domu. Nigdy nie wypuszczamy ich bezpośrednio na teren domków.

Cóż jeszcze można u nas robić? Teren jest duży, bardzo zróżnicowany, oddalony od jezdni i bezpieczny. To wszystko zależy od Was, Drodzy Rodzice, na ile pozwolicie swoim pociechom. Dzieci mogą u nas szaleć do woli, ganiać po strumykach, wspinać się, chować.. cieszyć się przestrzenią i ogromem możliwości..

…a jeśli będą chciały więcej wrażeń to z przyjemnością je zapewnimy 😉

SERDECZNIE ZAPRASZAMY