Alpaki

Te przeurocze stworzonka mieszkają u nas od czerwca 2016 roku. W tej chwili posiadamy stadko 10 alpak: dumną i dość niedostępną Martę (jasna beżowa), charakterną Madzię Plujkę 😉 całuśną i bardzo miłą Majkę oraz Żarłocznego i ciekawskiego Mańka. Każda z dorosłych alpak ma roczną, nastoletnią córkę (Michalinę, Miłkę i Maryśkę) oraz bobaska urodzonego latem tego roku (Matyldę, Mie i Marcelinkę).

Alpaczki najczęściej można spotkać w Zagrodzie Pokazowej z Alpakarnią niedaleko domków. Nasi Goście – mieszkańcy Uroczyska, mają nieograniczony kontakt ze zwierzętami w cenie pobytu. Najlepiej jednak przed pierwszym spotkaniem zadzwonić lub napisać do nas, żebyśmy mogli udzielić wskazówek czym karmić, jak głaskać i której alpaki unikać 😉

Na terenie zagrody znajduje się mini piaskownica z zabawkami oraz część wypoczynkowa i sklepik z pamiątkami.

Zagrodę mogą też oczywiście odwiedzić osoby z zewnątrz, nie mieszkające w naszych domkach. Pobyt jest odpłatny (koszt to minimum 50 zł za wejście lub 20 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko). W cenie wejściówki jest miska z jedzonkiem dla zwierząt. Można karmić nie tylko alpaki. W większej zagrodzie mamy także owce czarnogłówki, kamerunki, konie i kozy. Czas odwiedzin jest nieograniczony ale zazwyczaj w godzinach 10-17:00. ZAWSZE przed przyjazdem do nas trzeba zadzwonić pod 695729180 by umówić się na takie indywidualne wejście.

Serdecznie zapraszamy